УКРАЇНА  | 21000  | ВІННИЦЯ  | КОЗИЦЬКОГО 18  | ОФ. 10 | ТЕЛ. +38 0432 36 054 | ТЕЛ/ФАКС +38 0432 24 90 31

Головна • Шлюбний договір

Шлюбний договір

  
   Готуючись до весілля, закохані сподіваються прожити довго та щасливо у мирі та злагоді…Проте, ті, хто вступає у шлюб не вперше та вже пройшли «всі кола пекла» під назвою розлучення, навіть не зважаючи на нове кохання, зараз вже сприймають сімейні стосунки не в такому рожевому світлі. Й укладання шлюбної угоди, можливо, їм вже зараз не здається чимось таким, що паплюжить та руйнує нові почуття…
  Укладання шлюбного договору зможе позбавити Вас багатьох проблем як матеріального так і духовного порядку, адже юридичне закріплення майнових інтересів кожного з членів новоствореної сім’ї дозволить уникнути непорозуміння та чвар.
Хоча про шлюбну угоду сьогодні чули практичні всі, тим не менш, не буде зайвим нагадати, що він собою являє. Це письмова угода між майбутнім подружжям, що завірена нотаріусом та стосується, в основному, майнових боків сімейного життя. Не дивлячись на те, що українське законодавство передбачає укладання такої угоди між особами, що вступають до шлюбу, ставлення до цього в нас, словя’н, поки що більш ніж стримане.
  А от на Заході подібні документи давно вже стали нормою життя, до того ж не тільки багатих та впливових людей, яким «є що ділити», але й людей цілком скромного достатку. Ми ж, на жаль, вважаємо шлюбну угоду приниженням своїх почуттів та проявом недовіри один до одного. Однак, все по порядку.
Що ж необхідно знати бажаючим укласти шлюбний договір?
  По-перше. За кордоном до угоди можна включити будь-який пункт, що стосується хоч вигулу собак, хоч заняття коханням. Особливості нашого законодавства такі, що цей документ може регулювати тільки майнові стосунки подружжя.
  По-друге. Ви можете обирати будь-яку форму володіння майном: визначити, які речі є особистою, а які – спільною або долевою власністю подружжя. До речі, про особисту власність. Так звані «предмети розкішу» (дорогі прикраси, дорогоцінності тощо) відповідно до чинного законодавства, юридично належать дарувальнику. Тому доречно відзначити в угоді, що ці самі «предмети розкішу» є особистою власністю того, хто їми користується.
 
  По-третє. Шлюбна угода не повинна ставити одного з членів подружжя в так зване «край несприятливе матеріальне становище». Пам’ятайте, що у випадку відсутності угоди суд (звісно, у випадку розлучення) ділить спільно нажите подружжям майно порівну.
Проте, якщо у шлюбній угоді сторони самі хочуть визначити, у якому співвідношенні їм, можливо, прийдеться ділитися, - суд все одно буде враховувати безліч факторів при винесенні кінцевого рішення.
  Четверте. Для тих, хто не зв’язаний печаткою в паспорті але живе в так званому громадянському шлюбі, закон також передбачив можливості захистити свої майнові права. Такі пари можуть укласти Договір про спільну діяльність – своєрідний аналог шлюбного договору.
  П’яте. Укласти шлюбний договір можуть не лише ті, хто зібрався узаконити стосунки, але й ті, хто вже перебуває у шлюбі. Окрім того, протягом спільного життя в цей документ можна вносити будь-які зміни, що стосуються майнових та інших питань.
  Більш детально про шлюбний договір можна дізнатися, почитавши Шлюбний кодекс. Однак, якщо Ви вирішили дізнатися про всі нюанси та тонкощі шлюбного законодавства, ми зможемо порекомендувати Вам найкращих юристів, що зможуть захистити майнові права та інтереси Вашої сім’ї.